פרקט למינציה פרקט גושני ופרקט רב שכבתי

פרקט למינציה פרקט גושני ופרקט רב שכבתי

ריצוף פרקטים בבתים ובמשרדים הפך בישראל לטרנד מוביל, הפרקט הסינטטי תופס תאוצה ומותן כמעט בכל חדרי השינה בבית ובמשרדים.
הסיבה היא איכות ומחיר הפרקט הסינטטי שנקרא גם פרקט למינציה, הפרקט נעים להליכה יחפה, חמים בחורף והמראה שלו אלגנטי מאוד משום שטקסטורת העץ תמיד מוסיפה נופך חמים ונעים בבית.

אז מה זה פרקט למינציה?

פרקט למינציה הוא פרקט סינטטי לחלוטין ללא עץ טבעי אלא שבבי עץ מודבקים המהווים בסיס של הפרקט, בחלקו העליון ישנו צילום איכותי המדמה פרקט עץ פרקט הלמינציה מגיע עם פאזות ובלי פאזות – פאזות אלו בעצם חריצים בין החיבורים.
פרקט למינציה בנוי משלוש שכבות
שכבה ראשונה היא פלטה הבנויה משבבי עץ מודבקים בלחץ (HDF) בעובי של 8 מ"מ עד 12 מ"מ.
שכבה שנייה מודבקת על פלטת ה – HDF והיא למעשה הדוגמא והצבע של הפרקט.
שכבה שלישית ועליונה היא שכבת ההגנה (AC), המעניקה חוזק ומירקם לפרקט זה בעצם עיצוב הפרקט שמעניק לפרקט צבע וטקסטורה.
העלות של פרקט למינציה הוא בין חצי לשליש ממחיר פרקט עץ מלא – גושני, אבל כאן היתרון הגדול של פרקט גושני.
לפרקט למינציה יש כמה יתרונות, כמו אין סוף עיצובים וטקסטורות, קל מאוד לניקוי, מספיק סמרטוט לח, אפשר אפילו להעביר את הפרקט מבית לבית במעבר דירה, הפירוק קל מאוד אך ההתקנה מחייבת איש מקצוע, לא נראה לי שתוכלו להרכיב אותו בעצמכם אם אין לכם מספיק ניסיון בתחום.

פרקט גושני

הפרקט הגושני ניתן לחידוש על ידי ליטוש השכבה העליונה, לעומת זאת פרקט למינציה לא ניתן ללטש, אלא חייבים להחליף, או לתקן ולכן כדאי תמיד לרכוש רזרבה של כמה מטרים למקרה שאי פעם תאלצו להחליף חלק מהפרקט בעקבות נזק.
פרקט מעץ טבעי פרקט גושני הוא למעשה לוחות של עץ טבעי. זהו הפרקט והטבעי ביותר במראה ובתחושה. הוא משדר יופי איכות ויוקרה ולכן הוא נחשב להשקעה הטובה ביותר לטווח הארוך, החסרונות של הפרקט הגושני הם מחירו ורגישותו לשריטות וללחות הוא היקר ביותר מבין כל סוגי הפרקטים ורגיש יחסית לשמש ישירה אגב גם פרקט למינציה מאוד רגיש לשמש ישירה ולתנאי מזג האויר ושניהם מתאימים רק לתנאי פנים ובשופ פנים ואופן לא לתנאי חוץ. הוא מתאים למי שאין לו מגבלה תקציבית ואשר מתכוון להשקיע בתחזוקתו, וזה לא זול.

פרקט רב שכבתי

פרקט רב שכבתי הוא איכותי יותר מפרקט למינציה הוא קיים בשוק במספר שכבות משתנה. הוא יכול להיות דו-שכבתי, תלת-שכבתי ורב-שכבתי. למעשה זו שכבת העץ אמיתית דקה יחסית שיושבת על שכבות של MDF בשתי וערב. ככל שיש יותר שכבות הפרקט אמור להיות יותר איכותי כי במקרה של התכווצות או התנפחות הוא יהיה יותר יציב כשיש לו שכבות רבות יותר המסודרות שתי וערב.

צריך עזרה? צור איתנו קשר בוואטסאפ
Call Now Buttonהתקשרו לקבלת יעוץ