שטיחים מקיר לקיר או פי וי סי?

שטיח מקיר לקיר דגם טניס כחול

רצפה מכוערת או פגומה ניתן לתקן במספר דרכים – אפשר להדביק שטיח מקיר לקיר או להדביק פי וי סי. מה עדיף? יתרונות וחסרונות.

לכל שיטה יתרונות וחסרונות, תלוי מה אתם רוצים להשיג בתוצאה הסופית ומה התקציב שעומד לרשותכם, ישנו גורם נוסף וחשוב והוא עד כמה ההשקעה תחזיר את עצמה, כלומר כמה זמן אתם אמורים להתגורר בעתיד בדירה ואם אכן כדאי להכנס להשקעה גדולה ומשמעותית.

החלפה או הדבקת ריצוף חדש – קרמיקה מרצפות פורצלן או שייש

ברור שזהו מהלך לטווח ארוך למי שמתכוון להתגורר בדירה עוד שנים רבות, היתרון הוא עמידות גבוהה לשחיקה אך מנגד ההשקעה מאוד גדולה והשיפוץ יצריך פינוי הריהוט ויציאה מהבית לחודש או יורת עד לגמר העבודות. חסרון נוסף הוא הקרירות של רצפת אבן, פורצלן, או קרמיקה ובנוסף אין בליעה של רעשים וההליכה על הרצפה תמיד קרירה.

הדבקת פי וי סי

זהו היתרון הזול ביותר אם כי העבודה על ההדבקה אינה זולה ומגיעה למחיר דומה של לדבקת שטיח, אך פתרון זה מוגבל לגני ילדים מוסדות חינוך מוסדות תרבות משרדים ובבתים פרטיים ןלרוב בחדרי ילדים חדרי אמבטיה שרותים מטבחים ומחסנים, אך לא בסלון הבית.

ביחידת ההורים שם ישנה העדפה גורפת לפרקטים בסלון ולשטיחים מקיר לקיר הסיבה היא נוחות השימוש בכל אחד מהמרחבים הללו.

הדבקת פי וי סי אם מוגבלת לאזורים מסויימים מאוד אבל האפקיביות של הפי וי סי גדולה מאוד הן בספיגת רעשים אם כי פחות משטיח מקיר לקיר אך יותר מריצוף אבן, התחושה הנעימה יותר בהליכה על פי וי סי כאשר אנו יחפים ושוב גם כאן יש לשטיחים מקיר לקיר יתרון גדול יותר. ואחרון חביב יתרון רב ואולי יחודי של צבעוניות וציורים שאף חיפוי אחר לא יכול להתחרות מולו.

הדבקת שטיח מקיר לקיר

היתרות רבים מאוד לצד מעט חסרונות, היתרון הגדול הוא הנוחות החום והנועם שמקרין השטיח על המרחב וכן תחושת החום בהליכה על שטיח כאשר אנו יחפים, שנית הצבעוניות, השטיחים מגיעים בשלל צבעם וטקסטורות – מרקמים,והשמיים הם הגבול, שלישית ספיגת הרעשים מעולה – במרחב לא נוצר הד ניתן להרעיש בכל חדר מבלי שהרעש ישמע בחדרים סמוכים, ניתן גם לשמוע מוזיקה מבלי שכל הבית ישמע את המוזיקה. יתרון נוסף בשטיח מקיר לקיר הוא שניתן לשבת עליו לשכב עליו מבלי להרגיש את קרירות הרצפה. החיסרון היחיד הוא בשאיבת אבק ובניקיון השטיח, כאן יש להשקיע קצת יותר.

תקציר כתבה
שטיחים מקיר לקיר או פי וי סי?
שם הכתבה
שטיחים מקיר לקיר או פי וי סי?
תקציר
רצפה מכוערת או פגומה ניתן לתקן במספר דרכים – אפשר להדביק שטיח מקיר לקיר או להדביק פי וי סי. מה עדיף? יתרונות וחסרונות של שטיח מקיר לקיר ופיויסי לרצפה.
מחבר
מוציא לאור
דקור טפט
לוגו מוציא לאור
התקשרו לקבלת יעוץ
צריך עזרה? צור איתנו קשר בוואטסאפ